מרכז יום נווה אשר

תחום הרווחה והסיעוד בעמותת הוותיק:

תוחלת החיים בישראל היא מן הגבוהות בעולם, ואוכלוסיית הזקנים גדלה בקצב מהיר.  להזדקנות האוכלוסיה יש השלכות על כל תחומי החיים, וודאי על  תחום הרווחה והסיעוד. תחום זה הינו תחום ליבה של העמותה בכל הקשור בטיפול בזקן. 

העמותה נותנת שירותים איכותיים מותאמים לזקנים, תוך אימוץ העיקרון של "הזדקנות במקום",  שמקובל בישראל, שמאפשר לאדם הזקן להשאר בביתו ובקהילתו עד כמה שניתן ללא צורך לצאת לסידור מוסדי.

העמותה מהווה  גורם מפעיל המוציא לפועל תכניות ארציות ומקומיות לרווחת האדם הזקן. סל השירותים הניתן נועד לסייע לשימור ולשיפור  יכולותיו התפקודיות, הקוגנטיביות והרגשיות של הזקן תוך הידוק הקשר בינו לבין סביבתו. 

 

מנהלת תחום הרווחה והסיעוד בעמותה היא ורד אריאל.

ורד היא בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני בגרונטולוגיה. במסגרת תחום הרווחה והסיעוד היא מנהלת את מרכז היום " נווה אשר", את הקהילה הכפרית התומכת, את היחידה לתשושי נפש ואת התכניות השונות בליווי חולי אלצהיימר ובני משפחותיהם, וכן מארגנת ימי עיון ומרצה בתחום הזקנה.

 

מרכז יום לוותיק "נווה אשר" הוקם בשנת  1996. המרכז  הינו שירות מוביל של עמותת הוותיק  ונותן מענה לאוכלוסיית הוותיקים במועצה האזורית מטה אשר והסביבה הקרובה (נהריה ,עכו והקריות).

המרכז ממוקם בקיבוץ עין המפרץ ופועל חמישה ימים בשבוע, בין השעות 07:30 – 15:00.

מרכז היום מהווה בית חם לוותיקים,  ומאפשר לכל אחד ממבקריו למצוא בו עניין ומשמעות.

המרכז מופעל בשיתוף  המועצה האזורית מטה אשר, ביטוח לאומי ומשרד הרווחה.

ניתן להתקבל למרכז במספר דרכים:

הפניה דרך המחלקה לשרותים חברתיים – לכלל הוותיקים המתגוררים במטה אשר

הפניה במסגרת חוק הסיעוד – ע"י המרת שעות טיפול לזכאי חוק סיעוד בביקור במרכז היום.

הפניה פרטית – הסדר ביקור במרכז באופן פרטי.

 

השירותים הניתנים במרכז:

 

שירותים אישיים ותומכים – ארוחות בוקר וצהריים, טיפול אישי, הסעות הלוך וחזור מהבית, רחצה.

שירותים משלימים -  פדיקור, מניקור, תספורת ( בתשלום סמלי), טיפולים אלטרנטיביים שונים.

שירותי פנאי, חברה ותרבות – חוגי יצירה, פעילות גופנית מגוונת, הרצאות בתחומי דעת שונים, יצירה בטקסטיל ובחומרים שונים, גינון וטבע, אפייה, מוזיקה ישראלית, שירה במקהלה, טיולים, קרמיקה, מחשבים ועוד.

שירותים טיפוליים מקצועיים – שרות סוציאלי, אחות, אבחון וייעוץ רופא גריאטר, יעוץ למשפחות המטפלות בבני משפחה הלוקים בדמנציה.

 

"אני מאמין"

היציאה מהבית למרכז היום נותנת מענה חברתי חיוני לחייהם של הזקנים, יוצרת מרחב מאפשר להפחתת הבדידות, ומרחבים מאפשרים לפעילויות בתחום החברתי והתעסוקתי.

כאן "בנווה אשר"  נוצרת הזדמנות לקשר לא פורמאלי עם אנשים, ליצירת מערכת תמיכה רגשית וחברתית, לעשייה משמעותית, לשמירה ולפיתוח  יכולות פיזיות וקוגנטיביות.

 

באמצעות מגוון החוגים והפעילויות עולה תחושת הערך העצמי של הזקן ונשמרים  גוף ונפש בריאים יותר.

 

פרטי התקשרות:
- ורד אריאל , מנהלת הקהילה - 050-8515622

- תום רובינשטיין שאשא, עובדת סוציאלית 054-7502364

- אילנה כספי, אחות קהילה - 050-7887060