מרכז יום נווה אשר

 

מרכז היום לוותיק " נווה אשר" מהווה מענה אחד ברצף השירותים לוותיק בקהילה ומספק שירותים חברתיים ומקצועיים מונגשים, תוך שימת דגש על מעורבות הוותיק ומשפחתו בתהליכים.

מרכז היום מעודד לקשר אישי, מעורבות חברתית,  תחושת שייכות וצמצום ולהפגת תחושת הבדידות.

גישתו המקצועית של מרכז היום מתבססת על ערך כבוד האדם ושמה דגש על איכות הטיפול בוותיק ומתן שירות מיטבי על ידי מתן מענה מותאם אישית לצרכיו של הוותיק, התמקדות בתכנים משמעותיים, הכשרת והעשרת הצוות, ויצירת שיתופי פעולה.

המרכז ממוקם בקיבוץ עין המפרץ ופועל חמישה ימים בשבוע בין השעות 07:30 ועד 14:00 .

מרכז היום מוכר ע"י משרד הרווחה והמוסד לביטוח לאומי וניתן לבקר בו גם בהסדר פרטי.

 

השירותים הניתנים במרכז:

 

  • שירותים אישיים ותומכים: יצירת סדר יום קבוע ומפוקח, שתי ארוחות ביום, טיפול אישי, הסעות.
  • שירותים טיפוליים מקצועיים: מתן מענה מקצועי המסייע במצבי משבר ומאתר מצבי סיכון. שירותי יעוץ, תמיכה, מידע ותיווך לשירותים נוספים, לוותיק ולמשפחתו, על ידי צוות רב-מקצועי הכולל: אחות, מרפאה בעיסוק ועובדת סוציאלית.
  • שירותי פנאי, חברה ותרבות: חוגי מלאכת יד וציור, פעילות גופנית, הרצאות מגוונות, גינון,  מוזיקה וריקודים,  מקהלה, משחקי חברה  ועוד..

               כמו כן אנו מציינים ימי הולדת, חוגגים את  חגי ישראל  ומקיימים טיולים ואירועים מיוחדים.

  • פדיקור, מניקור וספרות – בתשלום סמלי.

 

יחידה לתשושי נפש- יחידת " מעיין"

יחידת "מעיין"  הינה יחידה בתוך מרכז היום, אשר מספקת מענה מותאם לאנשים הסובלים מירידה קוגניטיבית וזקוקים להשגחה ולליווי. תכנית העבודה ביחידה מלווה על ידי מרפאה בעיסוק ושמה דגש על צרכיו האישיים של כל מבקר, במטרה לשמר את יכולותיו הקוגניטיביות, הרגשיות והגופניות ולמנוע התדרדרות.  היחידה קטנה ומוגנת, והאווירה בה מאפשרת אינטראקציה בטוחה, רגועה ושקטה.

 

פרטי התקשרות:

מנהלת ועובדת סוציאלית של מרכז היוםמיכל קלמן, מייל: [email protected]   

משרד- 04-9911137