קורס מדברי - יפתח ב- 17-19/3/20 מוזמנים לחוות שחרור וחיבור לטבע פרטים אצל ורד אריאל

דף הבית (19/02/2020 12:42)
מסע במדבר

כוחו של הטבע או למה לצאת לקורס בטבע?!

כשמחפשים בגוגל סקולר מאמרים על הרווח הבריאותי של הטבע  (nature and health benefits), עולים רק בין השנים 2010-2019  2,210,000  מחקרים המעידים על הקשר בין שהייה בטבע לבין בריאותנו הנפשית, הקוגניטיבית והגופנית. אין ספק שזאת כמות מספקת של עדויות מוצקות לכוח השפעתו של הטבע על חיינו. עוצמות הטבע טמונות דווקא במרקם הלא אחיד, הלא צפוי והמאתגר שלו. הטבע מתנהל ללא מגע יד אדם, בסדר מופתי שכולו בלגן. נוכחות מלאה של האדם בטבע מפגישה אותו עם עצמו ומשפיעה לטובה על נפשו ועל גופו. הטבע הוא המצע והתפאורה המושלמים להיווצרות חוויה פיזית, רגשית ותודעתית המשפיעה על בריאותנו אך לא פחות על איכויות הלמידה שלנו ויעילותה.

אומנם מאוד נוח ללמוד וללמד בכיתה ממוזגת ושקטה – לא נכנסים אבנים לנעלים, לא צריך להסתתר מהרוח, מהזבובים או מהשמש והשירותים מוכרים ונוחים  –ובכל זאת אנו בוחרים לצאת לטבע ודווקא שם להעביר את אחד מהקורסים החשובים ביותר לבני ה- 60+: 'מתנת הגיל' - קורס על התחדשות, משמעות ותשוקה. 

רק האמונה בכוחו של הטבע, היא זו שמעניקה לנו את האנרגיה ומובילה אותנו לצאת בכל פעם מאזור הנוחות, להבנות מערך לוגיסטי המאפשר את הנגשת הטבע לבני ה 60 ומעלה ולהוביל תהליכי למידה של שלושה ימים בטבע. אנחנו מכנים אותם 'מסעות בתבונה'. לטבע כוח משלו. התחושות הפיזיות שאנו חווים במהלך המסע, גדולות מהמילים הנאמרות בכיתה ומעבירות תובנות דרך התודעה. החוויה בו נצרבת בגוף ובנשמה ומבעבעת בנו הרבה אחרי שהיא בפועל מסתיימת.

כבר בקורס עצמו אנו רואים את השפעת הטבע על האדם; לא פעם, שמענו את המשתתפים תמהים איך עברו יום שלם ללא כאבים: "הרגל שיתפה איתי פעולה", "לא הרגשתי את הכתף כל היום", "אני לא מאמין שהגב לא כואב לי".

הקורס המדברי הוא חוויה מחוננת, מרפאה ועוצמתית.

 

מוזמנים לבוא ולהנות מכל הטוב הזה.

לפרטים והרשמה ורד אריאל – 050-8515622

 

מסמכים מצורפים להודעה זו: