"כן לזקן" זכויות ועדכונים חדשים שכדאי לדעת - לחץ כאן!

כן לזקן

זכויות ועדכונים
שחשוב לך לדעת!

 חוק חדש ! יפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם בגיר (מעל גיל 18), לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו בעתיד כאשר לא יוכל לטפל בכך בעצמו, בתנאי שהוא מבין את המשמעות, המטרות והתוצאות של מתן ייפוי הכוח המתמשך.

למידע נוסף

 

אחרי 76 שנה, ניצולי הפוגרום בעיר יאסי יקבלו פנסיה מגרמניה

 

הארץ / עופר אדרת  13.07.2017

לפי הערכות, כ-1,000 ניצולים זכאים לכספים.

ביוני 1941 רצחו שוטרים וחיילים רומנים, לצד גרמנים ומקומיים, אלפים מיהודי העיר. אלפים נוספים הועמסו על משאיות בתנאים שהובילו למותם.

ניצולי הפוגרום בעיר יאסי שברומניה, "רכבות המוות" עליהן הועמסו יהודי העיר והגטאות הפתוחים יזכו בפעם הראשונה לתשלום פנסיית פיצויים מגרמניה, כך נמסר הבוקר (חמישי) בהודעה מטעם ועידת התביעות, בתום משא ומתן שניהלה בנושא עם ממשלת גרמניה. לפי הערכות, כ-1,000 ניצולים חיים זכאים לכספי הפנסיה.

להמשך הכתבה

ניצולים מהעיר יאסי שמעוניינים לקבל את כספי הפנסיה מגרמניה צריכים לפנות לוועידת התביעות. טלפון: 03-519-4400/1, בפקס: 03-624-1056 או בכתובת האימייל: [email protected].

 

עדכון לגבי גיל הפרישה לנשים

גיל הפרישה לנשים לא צפוי לעלות לפני חודש פברואר 2018.  
גלובס 18.7.2017

ועדת הכספים של הכנסת אישרה ביום 18.7.2017, פה אחד לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק המונעת מגיל הפרישה לנשים להעלות באופן אוטומטי ל-64, זאת לפחות עד ה-15 בפברואר 2018 ולא לפני שיימצא מענה לנשים המועסקות במקצועות שוחקים או כאלה שיצאו משוק העבודה לפני גיל 62. על פי החוק הקיים, שיישומו נדחה פעם אחר פעם, גיל הפרישה אמור היה להעלות באופן אוטומטי אם לא יוסכם על מתווה אחר.

להמשך הכתבה

 

"יד מכוונת" ייעוץ והכנה חינם (!) לוועדות הרפואיות של ביטוח לאומי

 

במרכזי "יד מכוונת", תוכלו לקבל ללא תשלום ייעוץ והכנה לוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי.  מרכזי "יד מכוונת" הם מייסודו של המוסד לביטוח הלאומי, ומופעלים על ידי חברה פרטית.

לקביעת פגישה חייגו 2496*.

 
השירות במרכזי "יד מכוונת" כולל:

  • סיוע בהגשת תביעה והכנת התיק הרפואי.
  • הסבר על תהליך הטיפול בתביעה.
  • מתן הדרכה אישית על ההתנהלות וההופעה בוועדה הרפואית.

למידע נוסף

 

התמונה הוסרה על-ידי השולח.

שינויים והטבות במסגרת חוק סיעוד

 

מתוך "הגיל החדש" פברואר 2017

מספר שינויים שבוצעו בשנה האחרונה במסגרת חוק סיעוד אשר נועדו להקל על הקשישים המגישים תביעות לגמלת סיעוד ועל הזכאים לגמלה.

הוכר הצורך של עיוורים בודדים לקבל גמלת סיעוד מינימלית (גמלה בזכאות הנמוכה 9.75 יחידות שירות). לפיכך לקשיש בודד בעל תעודת עיוור שנמצא כמתאים לתנאי הסף בגמלת סיעוד, תינתן גמלה מינימלית על סמך מסמכים שיגיש, ללא ביצוע הערכת תלות.

לאור ההכרה בצרכים המיוחדים של זכאי גמלת סיעוד בני 90 ומעלה הוחלט להעניק לכל הזכאים לגמלת סיעוד ברמה הבינונית (16 ו- 19 יחידות שירות, כולל מחצית הגמלה בשל מבחן הכנסות) תוספת שעות כך שזכאותם תעלה לזכאות ברמה הגבוהה אוטומטית בהגיעם לגיל 90.

לאחרונה תוקן חוק הביטוח הלאומי, ועל פי התיקון הזכאות לגמלת סיעוד תתחיל בתום 7 ימים מיום הגשת התביעה. התיקון מתייחס למועד תחילת הזכאות בזכאות הראשונה של הקשיש ( לא בהחמרה).

ליקטה וערכה: רבקה רוזנברג, מנהלת תחום סיעוד, המוסד לביטוח לאומי.

למידע נוסף

 
 

על "כן לזקן - לקידום זכויות הזקנים"

 

אתר "כן לזקן"

 

מאבקים ציבוריים של "כן לזקן"

 

מוקד הזכויות של "כן לזקן"

 

עיגול לטובה - תרומה חודשית של כמה שקלים, משנה עולם

 

המלצה אישית וחמה להצטרף לעיגול לטובה...
"אני חש חובה להפנות את תשומת לבך לעמותת "כן לזקן". עמותת כן לזקן היא קרוב לוודאי הראויה ביותר להערכה ותמיכה שאני מכיר. הארגון מוצלח, יעיל, נקי מכל רבב, פעיל, שקוף, מדווח, ממוקד מטרה, מעשי, מפעיל מתנדבים [להוציא מספר קטן של עובדות]. הארגון זקוק לתמיכה כספית, כיון שהמקורות העומדים לרשותו הם מצומצמים בלתי מספיקים" .....   להמשך קריאה

שנהיה חברים? (בפייסבוק..)

 

מכתבי תודה ל"כן לזקן"

 

"כן לזקן" לקידום זכויות הזקנים זקוק למתנדבים ירושלמים נוספים...