גוף האדם - כיצד פועלות המערכות שלנו

מרצה/ים


ד"ר שי שפיר:
ראש החוג להוראת מדעי הטבע והסביבה במכללת אורנים

מועדים

בוקר יום ג', 09:30 - 10:50(1611126)

לתוכנית החוגים המלאה לפי ימים לחצו כאן

מקום

"יהל"

פרטים נוספים

במהלך הקורס נכיר את  מערכות גוף האדם מהרגע המופלא של היווצרות התא הראשון ועד סגירת המערכות בתום החיים,  וניתן  התייחסות מיוחדת לגיל שלנו בכל מערכת:

מערכת הלב והדם: התפתחות הלב וייחודיותו בעובר המתפתח ביחד עם מערכת הדם, מצבם המיטבי בגיל הצעיר והשחיקה שלהם במהלך החיים, מי יותר ומי פחות. מחלות דם ולב ופתרונות חדשניים להתמודדות עימם.

מערכת הנשימה: התפתחות מערכת הנשימה, דרכי פעולתה בחילוף הגזים עם הדם, צרות ואולי פתרונות מעישון ועד קורונה ומנשימה בגבהים ועד נשימה במעמקי הים.

מערכת העיכול: המסע המופלא של המזון מהפה ועד היציאה המיוחלת, מעיכול מכאני של המערכת עד למכונות המיוחדות – האנזימים, אשר מפרקים את המזון ומאפשרים את ספיגתו בדם. מאולקוס ועד עצירות, מחיידקים טובים ורעים לאורך החיים.

מערכת העצבים והתפתחות המוח: התפתחות המוח הייחודי של האדם וכיצד מערכת העצבים מתפעלת את הגוף המורכב שלנו. מהבסיס הקלסי של הידע ועד לחדשנות בחקר המוח שמתרחשת כל רגע.

מערכת ההורמונים: אותם חומרים אשר מווסתים את מערכות הגוף ומשלימים בפעילותם האיטית והמתמשכת את פעילות מערכת העצבים,  דרך פעולתם והשפעת הבלוטות השונות על בריאותנו, מצב רוחנו ופעילותנו.

בואו לקורס ונכיר את עצמנו גם מבפנים.

להרשמה יש להיכנס תחילה לאתר.

אנא הזינו את תעודת הזהות שלכם כולל ספרת ביקורת (9 ספרות).
במקרים בהם מספר תעודת הזהות קטן מ-9 ספרות אנא הוסיפו אפסים מקדימים לפני.
אם אינכם רשומים אנא מלאו טופס ההרשמה.